01 Mart 2021

Hollanda'lı Başkonsolos Türk Sağlık Sistemini Övdü

Türkiye, özellikle salgın döneminde sağlık alanındaki başarılarıyla tüm dünyada konuşulurken bir övgü de Hollanda'lı diplomattan geldi. Hollanda İstanbul Başkonsolosu Bart Van Bolhuis, Türkiye’nin sağlık sistemini övdü. Başkonsolos Bart Van Bolhuis, sosyal paylaşım platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, annesinin fotoğrafını paylaşarak Hollanda’da geçirdiği zorlu aşı sürecini anlattı. Bolhuis, 91 yaşında olduğunu belirttiği annesinin aşısının daha önce hava koşulları nedeniyle ertelendiğini belirterek tekrar aşı olabilmek için 60 km uzaklıktaki başka bir yere gitmek zorunda kaldığını açıkladı. Bolhuis, ülkesi Hollanda ile Türkiye’yi kıyaslayarak, Türkiye’nin aşılamada çok daha iyi olduğunu söyledi.

Kovid-19 aşısının ilk dozunu annesine yaptırabilmek için şehir değiştirmek zorunda kaldığını belirten Bolhuis paylaşımında;

“Sonunda sevgili annem (91) ilk aşısını oldu. (Hollanda’da) Daha önce hava koşulları yüzünden ertelendiği için 60 km uzaklıktaki başka bir ile gitmek zorunda kaldı. Türkiye çok iyi iş çıkartıyor.” dedi.