23 Aralık 2020

Asansörü bozulan 85 yaşındaki kadını sırtında taşıyarak evine çıkardı

Türk güvenlik güçleri her durumda vatandaşına yardım eli uzatmaktan geri durmuyor.

Hastanedeki tedavisi sonrası evine gitmek için polisten yardım isteyen Müzeyyen teyzeye Türk Polisi yetişti.

Çorum'da görev yapan bir polis memuru 85 yaşındaki kadını evine sırtında taşıdı, sosyal medyada büyük beğeni topladı.

Edinilen bilgiye göre, şehir merkezindeki evinde hasta olan Müzeyyen Kahramantekin (85) ambulansla Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanedeki polis ekibi, tedavisinin ardından evine gitmek isteyen yaşlı kadını isteği üzerine polis arabasıyla yaşadığı apartmana götürdü.

Polis Görevlisi: Bu bir vatandaşlık göreviydi

Binadaki asansörün bozuk olduğunu anlayan polis Hasan Başpınar (30), yaşlı kadını sırtına alarak 5. kattaki dairesine çıkardı. Polis memurunun fedakar davranışı, Yaşlı kadının apartmandaki komşuları tarafından cep telefonu kamesayıla kaydedildi.

Bahçelievler Polis Karakolu'nda görev yapan polis memuru Hasan Başpınar, yardım ederken yaşadığı duyguları anlatarak, bunun bir vatandaşlık görevi olduğunun altını çizdi. Başpınar, "Bakıma muhtaç vatandaşlar hastanemiz polisinden yardım isteyince, karakoldan bir ekip gelir ve konuyu değerlendirir. O gün 85 yaşındaki Müzeyyen teyzemiz, hastanae posliinden yardım istemiş. Hastanede nöbetçi polis memuru arkadaşımız Mustafa bu bilgiyi bize aktardı. Sonra hastaneye gittik ve teyzemizi sağ salim evine götürdük."

Kahramantekin: Allah, bir kez değil bin kez razı olsun

Kahramantekin, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Ben evimin adresini polislere tarif edemedim. Polisler evimin adresini bilmiyorlardı fakat oturduğum muhitteki karakoldan bilgilerimi vererek öğrendiler. Evimin adresini araştırırken bana, 'Teyze merak etme, adresini bulamasak bile biz seni bırakmayız.' dediler. Birkaç yere telefon edip adresimi buldular. Sonra beni eve getirdiler."

Evine polisin yardımıyla gelebildiğini ifade eden Kahramantekin, "3 polis beni eve getirdi. Onların yardımıyla eve geldim. Allah işlerini rast getirsin. Onlar çok yardımcı oldu. Allah, bir kez değil bin kez razı olsun. Unutulur mu bu iyilik" ifadelerini kullandı.

Kahramantekin'in kızı Leyla Kılıç annelerini kendi evine getiren polisler için müteşekkir olduklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

"Çocuğumun rahatsızlığından dolayı Samsun'daydım. O gün annem rahatsızlanmış, komşuların yardımıyla hastaneye gitmiş, tedavi etmişler. Adresini bilemediği için polisten yardım istemiş. Polisler de adresi bulup annemi eve getirmiş. Asansör bozuk olduğu için sırtlarında yukarı çıkarmışlar. Allah razı olsun hepsinden. Anneme çok yardımcı olmuşlar. Biz onlara çok dua ettik. Haklarını helal etsinler."