29 Mart 2021

Engelli çocuk için devlet kolları sıvadı

Bedensel engelli Batuhan için engeller kalkıyor

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde doğuştan bedensel engeli bulunan bir çocuğun eğitimden geri kalmaması için yaşadığı yere yol yapılıyor. 10 yaşında olan Batuhan Şahin, ailesiyle beraber kırsalda yer alan Dilek Mahallesi Küllümağara mevkisinde, Karakaya Baraj Gölü’nün kıyısında yaşıyor. İlkokulda öğrenim gören Batuhan’ın evine en yakın okul ise 1 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bu nedenle Batuhan’ın babası Halil Şahin her gün oğlunu sırtında taşıyarak okula getirip götürüyor. Yağmur, kar, çamur demeden oğlunu eğitimden geri kalmaması için her gün zorlu arazide 1 kilometre boyunca sırtında taşıyan babanın mağduriyeti yetkililer tarafından duyulunca hızla harekete geçildi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın talimatıyla ekipler önce aileyi evlerinde ziyaret etti. Şahin ailesi tarafından sevinçle ağırlanan yetkililer engelli çocuğa tekerlekli sandalye hediye etti. Daha sonra ev ile okul arasına yol yapılması için kolları sıvayan belediye hızlıca çalışmalara başladı.

Engelli çocuğun babası: "Devletimizden Allah razı olsun."

Üç kardeşten en büyüğü olan doğuştan fiziksel engelli Batuhan Şahin’in babası Halil Şahin, çocuklarını daha iyi şartlarda okula getirip götürecek olmaktan dolayı memnuniyetini belirtti. Baba Şahin:

"Belediye ekipleri geldi şu an ev ile okul arasındaki yolun yapımına başladı. İlçemizdeki yetkililer evimize gelerek ziyarette bulundu ve destek sözü verdi. Herkesten Allah razı olsun. Devletimizden Allah razı olsun. Yolumuz tamamlandıktan sonra oğlumu daha rahat okula götürüp getireceğim. Elimden geldiği kadar çocuğumu okutmaya çalışacağım. Yol yapılmaya başlandı, şu an çok mutluyum, çocuğum benden daha mutlu.” ifadelerini kullandı.

Anne Fatma Şahin ise yetkililere teşekkür ederek:

"Çocuğum okusun, yürümeye başlasın bana yeter. Herkesten Allah razı olsun." dedi.

Tekerlekli sandalyesine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten Batuhan Şahin ise:

"Teşekkür ederim, Allah razı olsun." diye konuştu.

Baba Halil Şahin artık okula rahatça gidip geleceği için oğlunun ve kendisinin çok mutlu olduklarını belirterek: “Dışarıda iş makinelerini gören oğlum çok mutlu oldu. Oğlum bana 'baba tekerlekli sandalyeyle dışarı çıkabilir miyim, kardeşlerimle ben de çıkayım' diyor. Yolumuz tamamen bittikten sonra oğlumu okula tekerlekli sandalyeyle götüreceğim.” dedi.