12 Mayıs 2016

Roman vatandaşlar umreye gönderildi.

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı'nın öncülüğünde başlatılan proje kapsamında umreye gitmek isteyen Roman vatandaşlar Manisa'dan törenle uğurlandı.

Romanların yoğun olarak yaşadığı Malta semtinde düzenlenen törende konuşan AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Rıfat Sait, proje kapsamında ilk aşamada İzmir ve Manisa'dan 33 Roman vatandaşın ilk kafile olarak umreye gönderildiğini belirtti.

Hayırsever vatandaşların destekleriyle bu sayıyı artırmayı amaçladıklarını anlatan Sait: "Proje, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ’ın projesi. Çok önemli proje, çok hayırlı bir proje. Kendisine gelen iki roman vatandaşımızın talebi üzerine doğmuş bir proje. Bugün İzmir’den ve Manisa’dan 33 kişiyi umreye uğurlayacağız. Bunlardan tek bir isteğimiz var. Bizim için Türkiye için şehitlerimiz, polislerimiz, askerlerimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için dua etsinler istiyoruz. Roman kardeşlerimizi bugün umreye götürerek hayırlı bir görevi yerine getirmiş oluyoruz.''  dedi.