14 Aralık 2021

Sağlık Bakanlığı yeni personel alımı

Sağlık Bakanlığı'na 20 bin personel alınacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kısa süre müjdesini paylaştığı 40 bin yeni sağlık personeli alımıyla ilgili yeni açıklamalar yaptı. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 40 bin personel alımı kapsamında, 10 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 10 bin sürekli işçi kadrosu için mart ayında ilana çıkarak alım işlemlerine başlanacağını söyledi.

Gerekli bilgilerin, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere ÖSYM'ye iletildiğini aktaran Koca, şu ifadeleri kullandı:

"10 bin 348 hemşire, 1600 ebe ve 6 bin 604 sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri ile psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçileri alımı yapılacaktır."

Sağlık Bakanlığı personel alımı kılavuzu

Koca, Tercih kılavuzunun ÖSYM'nin web sitesi üzerinden yayınlanmasının ardından adayların tercihlerini Kılavuzda belirtilen tarih aralığında yapabileceğini belirtti. İleri tarihlerde yapılacak duyurular, Sağlık Bakalığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilecek.

Bakan Fahrettin Koca, alım tarihiyle ilgili de şu açıklamayı paylaştı:

"Kırk bin kadro kapsamındaki 10 bin sözleşmeli sağlık personeli pozisyonu ile 10 bin sürekli işçi kadrosu için Mart ayı içinde ilana çıkılarak alım işlemi yapılacaktır. Sağlık hizmeti alacak vatandaşlarımıza ve sağlık camiamıza hayırlı olsun."